Nâzım’ı çok sevdiğini, beraber günlerinin geçtiğini, beraber yiyip içtiklerini, seyahat ettiklerini böylece çok anılar biriktirdiğini söyledi.  Nâzım dışında dostları ile de dostluk kurduğunu belirtirken en sonunda yaşadığı bir anısını anlattı.
[vc_row][vc_column][vc_column_text]

Nâzım Hikmet’in ölümünün 48. yılı anma etkinliklerin kapsamında, 3 Haziran 2011 tarihinde Moskova’da düzenlenen akşam konserinde Usta gazeteci, yazar ayrıca  Nâzım Hikmet Vakfı Danışma Kurulu Üyesi Hıfzı Topuz sahneye davet edildi.

Bu etkinlikte bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade ederek sözlerine başladı.

 

Nâzım’ı çok sevdiğini, beraber günlerinin geçtiğini, beraber yiyip içtiklerini, seyahat ettiklerini böylece çok anılar biriktirdiğini söyledi.  Nâzım dışında dostları ile de dostluk kurduğunu belirtirken en sonunda yaşadığı bir anısını anlattı. Mehmet Aksoy ile beraber, Aksoy’un  Nâzım heykelini  Nâzım Hikmet Vakfı ile toplam 30 kişilik bir ekip ile Havana’ya teslim ettiklerini söyledi.

 

Neden  Nâzım ile anılarını yazmadığının çok sorulduğunu ve sonunda 2 hafta önce kitabının yayımlandığından bahsetti. Kitabın kısa zamanda 6. baskıya ulaşmasının kendine olan ilgiden değil,  Nâzım sevgisinden kaynaklandığını sözlerine ekledi.

 

Yazar iki hafta 2011 yılında “Hava Kurşun Gibi Ağır”  Nâzım Hikmet Romanını yayımladı.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Nâzım Hikmet

Nazım Hikmet Rusya Anma Etkinlikleri Arşivi

Tüm Yazılara Bak

Yorum Ekle

Sosyal Ağlarımız

Nazım Hikmet Web Sitesi Sosyal Ağlarımızı Takip Etmeyi Unutmayınız.

Kategoriler