Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı Etkinlikleri

3 Haziran ANMA ETKİNLİKLERİ

Nâzım, her yıl aramızdan ayrılış tarihi olan 3 Haziran günü Moskova’da, Rusya’nın en önemli yazar, sanatçı ve profesörlerinin ebedi istirahatlerinde olduğu Novodeviçye Mezarlığında anılıyor! Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı olarak her yıl gerçekleştirdiğimiz ve zaman zaman bir kaç güne yayılan anma etkinlikleriyle Nâzım’ın aydınlattığı yolda Türk ve Rus halklarını bir araya getirmeye devam ediyoruz.

3 Haziran günü mezar başında başlayan anma etkinliklerinde, Türkiye Cumhuriyeti Moskova Büyükelçiliği, Yunus Emre Enstitüsü, Rus-Türk İş Adamları Birliği ve Nâzım Hikmet Kütüphanesi iş birliği ile Rusya Federasyonu kurumlarının temsilcileri, Türk-Rus iş ve sanat dünyası, akademisyenler, gençler ve öğrenciler ile tüm Nâzım dostları bir araya geliyor. Gerçekleştirilen konuşmalar, şiir dinletileri ve şairin mezarını baştan sona kırmızıya bürüyen karanfillerle her zaman tarifsiz duygular yaşıyor ve Nâzım’ı çok özlüyoruz.

Vakfımızın organizasyonu ile gerçekleştirilen ve Moskova’da büyük merakla beklenen etkinliklerin başında yer alan konser programımız her yıl geleneksel olarak devam ediyor. Türkiye ve Rusya’dan sanatçıların katılımlarıyla gerçekleştirilen konserde yüzlerce kişilik salonları coşkuyla dolduran misafirlerimizle birlikte her yıl unutulmaz etkinliklere imza atıyoruz.
O gün Nâzım’ın hepimizi sarıp sarmaladığı, Rus ve Türk dostluğunun derinden hissedildiği, her fikirden, her sınıftan, her görüşten insanın ünlü isimlerin unutulmaz eserleriyle kol kola ve hep bir ağızdan şarkılar söylediği anların gururu ve mutluluğu ile dolup taşıyoruz.

Nâzım Hikmet aramızdan ayrılışının 60. Yılında Moskova etkinliklerle anıldı.

3 Haziran 1963 yılında Moskova'da 61 yaşında aramızdan ayrılan Türk şiirinin evrensel ismi, Türkiye ile Rusya arasındaki ortak değerimiz Nâzım Hikmet, ölümünün 60. yıldönümünde hayata gözlerini kapadığı Moskova’da anıldı.
60. YIL

Son Haberler »

Bilet Talep Sayfası 2024

Bilet Başvurusu Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı 2024 Yılı Nâzım Hikmet’i Anma Etkinlikleri Нажмите для перехода на русскую версию

devamını oku »
nazimhikmet-biletler-tukendi

YEDEK BİLET BAŞVURU FORMU

Bilet Basvuru 7
nazimhikmet-poster
Gün
Saat
Dakika
Saniye
Anma Etkinlikleri Başlamıştır.
nazimhikmet-biletler-tukendi