Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı Etkinlikleri

3 Haziran ANMA ETKİNLİKLERİ

Nâzım, her yıl aramızdan ayrılış tarihi olan 3 Haziran günü Moskova’da, Rusya’nın en önemli yazar, sanatçı ve profesörlerinin ebedi istirahatlerinde olduğu Novodeviçye Mezarlığında anılıyor! Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı olarak her yıl gerçekleştirdiğimiz ve zaman zaman bir kaç güne yayılan anma etkinlikleriyle Nâzım’ın aydınlattığı yolda Türk ve Rus halklarını bir araya getirmeye devam ediyoruz.

3 Haziran günü mezar başında başlayan anma etkinliklerinde, Türkiye Cumhuriyeti Moskova Büyükelçiliği, Yunus Emre Enstitüsü, Rus-Türk İş Adamları Birliği ve Nâzım Hikmet Kütüphanesi iş birliği ile Rusya Federasyonu kurumlarının temsilcileri, Türk-Rus iş ve sanat dünyası, akademisyenler, gençler ve öğrenciler ile tüm Nâzım dostları bir araya geliyor. Gerçekleştirilen konuşmalar, şiir dinletileri ve şairin mezarını baştan sona kırmızıya bürüyen karanfillerle her zaman tarifsiz duygular yaşıyor ve Nâzım’ı çok özlüyoruz.

Vakfımızın organizasyonu ile gerçekleştirilen ve Moskova’da büyük merakla beklenen etkinliklerin başında yer alan konser programımız her yıl geleneksel olarak devam ediyor. Türkiye ve Rusya’dan sanatçıların katılımlarıyla gerçekleştirilen konserde yüzlerce kişilik salonları coşkuyla dolduran misafirlerimizle birlikte her yıl unutulmaz etkinliklere imza atıyoruz.
O gün Nâzım’ın hepimizi sarıp sarmaladığı, Rus ve Türk dostluğunun derinden hissedildiği, her fikirden, her sınıftan, her görüşten insanın ünlü isimlerin unutulmaz eserleriyle kol kola ve hep bir ağızdan şarkılar söylediği anların gururu ve mutluluğu ile dolup taşıyoruz.

Son Haberler »

İletişim

Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı Bize Ulaşın Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı Adresimiz 25284, Moskova, Leningradskiy

devamını oku »