Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı

2023 Yılı Nâzım Hikmet'i Anma Etkinlikleri

Haber Bültenine Kayıt Olun..

Haber Üyelik
nazimhikmet-biletler-tukendi
nazimhikmet-poster

Bir sonraki anma etkinliğine kalan süre

Gün
Saat
Dakika
Saniye
Anma Etkinlikleri Başlamıştır.
Nazim Hikmet Logo 2023 full TURKCE Black400X100 copy 91080px

ORGANİZASYON: MOSKOVA NÂZIM HİKMET KÜLTÜR ve SANAT VAKFI

TARİH:03.06.2023, CUMARTESİ

YER: RUSSKAYA PESNYA GÖSTERİ ve TİYATRO MERKEZİ

ADRES: OLİYMPİYSKİY PROSPEKT 14, METRO PROSPEKT MİRA

İÇERİK: ANMA, ÖDÜL TÖRENİ, KONSER, DANS GÖSTERİSİ

İLETİŞİM: +7 930 916 92 66

EMAIL: [email protected]

2023 YILI NÂZIM HİKMET'İ ANMA ETKİNLİKLERİ DUYURU

Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı olarak her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz Büyük Türk Şairi Nâzım Hikmet’i Anma Etkinlikleri kapsamında 2023 yılı 3 Haziran programını; başta resmi kurumlar ve değerli basın mensupları olmak üzere, sosyal medya platformları, sivil toplum kuruluşları, şirketler ve diğer tüm kurumlarımıza kıvançla duyuruyoruz.

Afiş, görsel ve metin ve etkinlik bilgileri ve basın kiti için tıklayınız.

Saygılarımızla,

Adres ve Harita Bilgileri

Kapansın el kapıları, bir daha açılmasın, yok edin insanın insana kulluğunu, bu davet bizim…

Nâzım Hikmet

Türk şiirinin evrensel ismi, Türkiye ile Rusya arasındaki ortak değerimiz Nâzım Hikmet’i ölümünün 60. yıldönümünde, hayata gözlerini kapadığı Moskova’da anıyoruz.

Bu Yılki Ödüller Hem Rusya Hem de Türkiye’ye

Bu yıl “Nâzım Hikmet Dostluk Ödülü” daha önceki yıllarda yapıldığı gibi bir Türk bir de Rus tarafı olmak üzere iki ayrı isme takdim edilecek. Rus tarafında Nâzım Hikmet’in büyük aşkı ve eşi Vera Tulyakova-Hikmet’in kızı, tiyatro bilimci ve profesör Anna Anatolyevna Stepanova, Türk tarafında ise tiyatro eleştirmeni, gazeteci, yazar ve PEN Yazarlar Derneği Türkiye Başkanı Zeynep Oral, Türkiye ile Rusya arasındaki kültürel bağların gelişmesine ve Nâzım Hikmet’in edebi mirasının korunmasına yönelik katkılarından ötürü ödüllerin sahibi olacaklar.

Moskova’da Onur Akın Konseri

3 Haziran Cumartesi günü akşamı Moskova’nın önde gelen gösteri merkezlerinden Russkaya Pesnya’da gerçekleştireceğimiz etkinlik saat 19.00’da başlayacak.

Programın konser bölümünde bu yıl; Seviyorum Seni, Yağmur Yüreklim, Ey Hayat, Gaybana Geceler gibi birçok eseriyle gönlümüzde taht kurmuş, ülkemizin ünlü sanatçılarından Onur Akın bizlerle olacak ve hazırlanan özel repertuar ile birbirinden ünlü şarkılarının yanı sıra Nâzım Hikmet’in eserlerinden bestelenen şarkılar ve türküleri misafirlerimizle paylaşacak.

Koreografik Halk Dansları Topluluğu İzleyiciyle Buluşacak

Ayrıca Moskova Güzel Sanatlar Koleji Koreografik Halk Dansları Topluluğu, Nâzım Hikmet Anma Etkinliği için farklı ekipler ve koreografilerle hazırlamış oldukları dans gösterileri ve sahne şovlarıyla etkinliğimize renk katarak misafirlerimize dopdolu bir program sunacaklar.

Novodeviçi’de Anma Töreni

3 Haziran Cumartesi günü saat 10.00’da T.C. Moskova Büyükelçiliği himayelerinde, Moskova Yunus Emre Ensitüsünün düzenlediği ve Vakfımızın katılımıyla gerçekleşecek olan mezar başındaki anma törenine, Moskova Nâzım Hikmet Vakfı Gençlik Komitesi öncülüğünde, üniversite temsilcilerimiz ve öğrenci gruplarıyla birlikte katılım sağlayacağız.

Uluslararası Gençlik Konferansı Sonbaharda!

Her yıl aynı tarihlerde gerçekleştirdiğimiz Uluslararası Bilimsel ve Uygulamalı Gençlik Konferansı bu yıl akademik takvimde özellikle üniversite öğrencileri için yoğun bir döneme denk gelmesi sebebiyle sonbahara ertelenmiştir. İlerleyen süreçte konferansın tarihi ve gerçekleştirileceği şehir Vakfımız tarafından ayrıca duyurulacaktır.

Tüm Nâzım Dostlarını Bekliyoruz!

3 Haziran Cumartesi akşamı saat 19.00’da Russkaya Pesnya Gösteri Merkezinde gerçekleştireceğimiz konser ve etkinliğimiz ücretsizdir. Katılmak isteyen misafirlerimizin aşağıda yer alan bağlantı linki üzerinden başvuru formu doldurmaları gerekmektedir.

Link; https://nazimhikmet.com/nazimi-aniyoruz-2023-moskova/

3 Haziran günü hep birlikte Russkaya Pesnya’dayız!

Tüm Nâzım Dostlarını Bekliyoruz!

Ayrıntılı bilgi ve iletişim için; [email protected]

nazimhikmet-biletler-tukendi
nazimhikmet-poster
nazimhikmet-biletler-tukendi
Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı


Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı, 29 Kasım 2019 tarihinde Rusya Federasyonu’nun başkenti Moskova’da kuruldu. Nâzım Hikmet’i anma etkinliklerini senelik törenlerden daha öteye taşımak, organizasyona uluslararası bir nitelik kazandırmak için Türkiye’deki Nâzım dostu sanatçılarımızın da desteğiyle, Rusya sanat – kültür dünyası ve eğitim kurumları ile işbirliği yapmak, bu alanda faaliyetleri arttırmak ve Nâzım Hikmet müzesi kurulması çalışmalarına destek olmak gibi hedeflerle yola çıkıyor.

Bize Ulaşın

© All Rights Reserved. Tüm Hakları Saklıdır.