Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı Etkinlikleri

Uluslararası Bilimsel ve Uygulamalı Gençlik Konferansı

Vakfımız, 2021 yılından itibaren etkinliklerimizi akademik çevreye yaymak amacıyla, Moskova Devlet Üniversitesi, Rusya Devlet Beşeri Bilimler Üniversitesi, St. Petersburg Devlet Üniversitesi, Kazan Federal Üniversitesi ve Güney Federal Üniversitesi gibi saygın kurumlarla işbirliği içinde Nâzım Hikmet’in yaşamına ve eserlerine dayanan Uluslararası Bilimsel ve Uygulamalı Gençlik Konferansını düzenlemeye başladı.

Gençlik konferansımız, Nâzım Hikmet ve eserlerinin başta üniversite öğrencileri ve gençler olmak üzere daha çok sayıda insan tarafından bilinirliğine fayda sağlamak ve Rusya’da Türkçenin yaygınlaşmasına katkıda bulunmak amacıyla her yıl çok sayıda üniversitenin, akademisyen ve öğrencinin katılımıyla büyük bir ilgiyle takip edilmektedir.

Nâzım Hikmet onlarca yıl önce olduğu gibi bugün de farklı ülkeleri, görüşleri, inançları ve insanları görünmez bir ağ ile birbirine bağlamaya devam ediyor. Nâzım bir dünya şairidir ancak hem Türkiye hem de Rusya için olağanüstü bir öneme sahiptir. Onun yaratıcılığı ülkelerimizin ortak mirasıdır. Bu mirasın akademik çalışmalarla desteklenmesi, üniversitelerin ve edebiyatçıların araştırmalarıyla bu konuya önem vermesinin mirasımızın geleceğine sağlayacağı katkının bilinciyle hareket ediyor ve her yıl daha da zenginleştiriceğimiz içeriklerle konferansımızı daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefliyoruz.

Son Haberler »

Bilet Talep Sayfası 2024

Bilet Başvurusu Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı 2024 Yılı Nâzım Hikmet’i Anma Etkinlikleri Нажмите для перехода на русскую версию

devamını oku »