Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı Etkinlikleri

15 Ocak Doğum Günü Anma Etkinlikleri

İyi ki doğdun Nâzım!

Vakfımızın Nâzım’ı anma etkinliklerinin içeriklerinin zenginleştirilmesi ve özgünleştirilmesi adına yaptığı çalışmalar kapsamında, her yıl Şairin doğum yıldönümü olan 15 Ocak için düzenlediği faaliyetler de zaman içerisinde değişmekte, değişirken büyümekte ve zenginleşmektir.

Ocak ayı içerisinde artık geleneksel hale getirilmiş olarak gerçekleştirilen etkinliklerimiz, Moskova’da büyük bir heyecanla beklenmekte ve Nâzım’ın doğum günü her yıl çok daha geniş kitlelerce konserler, belgesel gösterimi, dans gösterileri, şiir dinletileri ve çeşitli sahne performanslarıyla büyük bir ilgi ve coşkuyla kutlanmaktadır.

Her yıl farklı mekanlarda, farklı içerikler ve konseptlerde düzenlenen etkinliklerimizde, bugüne dek başta Moskova Yunus Emre Enstitüsü olmak üzere, Moskova Yazarlar ve Yayıncılar Birliği, Moskova Belediyesi, Moskova Kültür Bakanlığı, Moskova Kuzey Bölgesi Kültür İdaresi ve Moskova Nâzım Hikmet Kütüphanesi gibi kurumlarla işbirliği içerisinde birbirinden renkli ve geniş kitlelere ulaştığımız faaliyetlere imza atıyoruz.

Son Haberler »

Bilet Talep Sayfası 2024

Bilet Başvurusu Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı 2024 Yılı Nâzım Hikmet’i Anma Etkinlikleri Нажмите для перехода на русскую версию

devamını oku »