Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı Etkinlikleri

Nâzım Hikmet Uluslararası Sempozyumu

Nâzım Hikmet’in hayatı, eserleri ve fikirleri şüphesiz kitlelere ilham olmuş ve olmaya devam etmektedir. Şairin yaşamından geleceğe bıraktıkları, günümüzde dahi üzerinde sıkça konuşulan, tartışılan, araştırma ve çeşitli çalışmalar yapılan kültür, sanat ve edebiyatın tüm alanlarında merakla takip edilen eserlerdir.

Vakfımız, alanlarında uzman bilim insanlarının bir araya gelerek, Nâzım’ın mirası üzerine gerçekleştirdikleri çalışmalarını sundukları bildiriler ve bu çalışmalar üzerine ortaya çıkan fikirlerin bir arada ele alındığı bilimsel bir çalıştay düzenlenmesinin öncülüğünü yapmaktadır.

Bilim, sanat, edebiyat, ekonomi, siyaset ve uluslararası ilişkilerin başı çektiği çok geniş bir yelpazede gerçekleştirilen Uluslararası Sempozyum, Nâzım Hikmet ve eserlerinin çatısını oluşturduğu birbirinden farklı birçok temada uygulanarak, Sempozyum düzenleme kurulu ve komitesince değerlendirilir ve öne çıkan çalışmalar yayımlanır.

Türkiye ve Rusya arasındaki akademik ve estetik etkileşime katkı sağlamak, ülkelerimizi birbirine daha da yakınlaştırarak ilişkilerimizi güçlendirmek amacıyla gerçekleştirilen Sempozyumun zaman içerisinde dünyanın farklı ülkelerinden katılımcı kişi ve kurumlarla buluşarak büyümesine dair çalışmalarımız devam etmektedir.

Son Haberler »

Bilet Talep Sayfası 2024

Bilet Başvurusu Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı 2024 Yılı Nâzım Hikmet’i Anma Etkinlikleri Нажмите для перехода на русскую версию

devamını oku »