Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı

2024 Yılı Nâzım Hikmet'i Anma Etkinlikleri

Ücretsiz Bilet Talep Formu!

Bilet Basvuru 03022024 Turkce- 4Kisi
Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı ev sahipliğinde, Moskova Kültür Bakanlığı, Moskova Yunus Emre Enstitüsü, Rusya Federasyonu Sinematograflar Birliği ve Moskova Kuzey Bölgesi Kültür İdaresi iş birliğiyle 3 Şubat 2024 saat 19.00’da Dom Kino Sinemasının tarihi büyük salonunda gerçekleştirilecek etkinliğimize herkesi bekliyoruz! Nâzım Hikmet'in 3 perdelik bir tiyatro oyunu halinde yazdığı Ferhad ile Şirin eserinden esinlenerek senaryolaştırılan Bir Aşk Masalı - Ferhat ile Şirin adlı film özel gösterimiyle yeniden izleyiciyle buluşturuluyor ve filmin dünyaca ünlü oyuncuları Türkan Şoray ve Alla Sigalova yıllar sonra yeniden bir araya geliyor.

Bir sonraki anma etkinliğine kalan süre

Gün
Saat
Dakika
Saniye
Anma Etkinlikleri Başlamıştır.

2024 YILI NÂZIM HİKMET'İ ANMA ETKİNLİKLERİ DUYURU

Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı olarak her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz Büyük Türk Şairi Nâzım Hikmet’i Anma Etkinlikleri kapsamında 2024 yılı 3 Şubat programını; başta resmi kurumlar ve değerli basın mensupları olmak üzere, sosyal medya platformları, sivil toplum kuruluşları, şirketler ve diğer tüm kurumlarımıza kıvançla duyuruyoruz.

Afiş, görsel ve metin ve etkinlik bilgileri ve basın kiti için tıklayınız.

Saygılarımızla,
Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı

Adres ve Harita Bilgileri

Kapansın el kapıları, bir daha açılmasın, yok edin insanın insana kulluğunu, bu davet bizim…

Nâzım Hikmet

Türkçenin büyük şairi Nâzım Hikmet doğumunun 122. yıldönümünde

Türkçenin büyük şairi Nâzım Hikmet doğumunun 122. yıldönümünde

Rusya’nın başkenti Moskova’da anılıyor!

Moskova Nâzım Hikmet Vakfı tarafından her yıl Nâzım Hikmet’in doğum yıl dönümlerinde konsept etkinliklerle gerçekleştirilen anma programlarına bu yıl da devam ediliyor. Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı ev sahipliğinde, Moskova Kültür Bakanlığı, Moskova Yunus Emre Enstitüsü, Rusya Federasyonu Sinematograflar Birliği ve Moskova Kuzey Bölgesi Kültür İdaresi iş birliğiyle düzenlenecek etkinlik 3 Şubat 2024 saat 19.00’da Dom Kino Sinemasının tarihi büyük salonunda gerçekleştirilecek.

Nâzım Hikmet’in Eserinden Senaryolaştırılan Bir Aşk Masalı Filminin Özel Gösterimi

Eski bir Türk halk öyküsü olan Ferhat ile Şirin hikayesinden yola çıkarak Nâzım Hikmet tarafından 3 perdelik bir tiyatro oyunu haline getirilen ve bu oyundan esinlenerek senaryolaştırılan Bir Aşk Masalı – Ferhat ile Şirin adlı film özel gösterimiyle yeniden izleyiciyle buluşturulacak.

Türkan Şoray ve Alla Sigalova Yıllar Sonra Oynadıkları Filmin Özel Gösteriminde Bir Araya Geliyor!

1978 yılında yönetmenliğini Ejder İbrahimov’un yaptığı Ferhat ile Şirin – Bir Aşk Masalı, başrollerinde Türkân Şoray, Alla Sigalova ve Faruk Peker’in yer aldığı Türk-Rus ortak yapımı sanat filmi olarak sinema tarihinde özel bir yere sahiptir. Filmde Mehmene Banu rolüne hayat veren ünlü oyuncu Türkan Şoray ve Şirin rolündeki Alla Sigalova etkinliğin özel davetlileri olarak yıllar sonra Moskova’da bir araya gelerek izleyiciyle buluşacaklar.

Rusya’daki Türk-Rus Ortak Kültürel Etkinliklere Bir Yenisi Daha Ekleniyor!

Her yıl Nâzım Hikmet anmalarında bir araya gelen Rus ve Türk toplumu ünlü şairi bir kez daha hep birlikte anacaklar. Ülkelerimiz arasındaki kültürel bağın güçlendirilmesine sağladığı katkı ile her yıl katılımcıların büyük ilgisiyle gerçekleştirilen etkinlik Moskova Dom Kino Sinemasında gerçekleştirilecek.

Ücretsiz Katılım İçin;

Etkinliğe katılım ücretsiz olacak ve katılmak isteyenler Moskova Nâzım Hikmet Vakfı internet sitesinden ya da paylaşılan başvuru linkinden ulaşacakları form ile bilet talebinde bulunabileceklerdir. Bilet sayısı her bir başvuru için 4 adet ile sınırlandırılmıştır.

Tüm Nâzım Dostlarını Bekliyoruz!

Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı ev sahipliğinde, Moskova Kültür Bakanlığı, Moskova Yunus Emre Enstitüsü, Rusya Federasyonu Sinematograflar Birliği ve Moskova Kuzey Bölgesi Kültür İdaresi iş birliğiyle düzenlenecek etkinlik 3 Şubat 2024 saat 19.00’da Dom Kino Sinemasının tarihi büyük salonunda gerçekleştirilecek.

Katılmak isteyen misafirlerimizin aşağıda yer alan bağlantı linki üzerinden başvuru formu doldurmaları gerekmektedir.

Link; https://nazimhikmet.com/bilet-talep-sayfasi-2024

3 Şubat 2024 C.tesi günü hep birlikte Dom Kino Sinemasındayız!

Tüm Nâzım Dostlarını Bekliyoruz!

Ayrıntılı bilgi ve iletişim için; [email protected]

Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı


Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı, 29 Kasım 2019 tarihinde Rusya Federasyonu’nun başkenti Moskova’da kuruldu. Nâzım Hikmet’i anma etkinliklerini senelik törenlerden daha öteye taşımak, organizasyona uluslararası bir nitelik kazandırmak için Türkiye’deki Nâzım dostu sanatçılarımızın da desteğiyle, Rusya sanat – kültür dünyası ve eğitim kurumları ile işbirliği yapmak, bu alanda faaliyetleri arttırmak ve Nâzım Hikmet müzesi kurulması çalışmalarına destek olmak gibi hedeflerle yola çıkıyor.

Bize Ulaşın

© All Rights Reserved. Tüm Hakları Saklıdır.