Andrey Karlov'un eşi Marina Karlova'ya Nâzım Hikmet Dostluk Ödülü verildi. Ödülü Moskova Büyükelçisi Sayın Hüseyin Diriöz verdi. Andrey Karlov'un eşi Marina Karlova ödülü teslim alırken yaptığı anlamlı konuşması.

Moskova Nâzım Hikmet’i Anma Etkinlikleri 2017.

Alçakça bir suikast ile hayatını kaybeden Rusya Büyükelçisi Sayın Andrey Karlov anısına saygıdeğer eşi Marina Karlova’a “Nâzım Hikmet Dostluk Ödülü” Rusya Büyükelçimiz Sayın Hüseyin Diriöz tarafından verildi.

Büyükelçi Andrey Karlov; Rus-Türk ilişkilerinin gelişmesi, dostluğumuzun ve işbirliğimizin perçinlenmesi için hayatını feda eden bir kahraman olarak her zaman anılarımızda yaşayacak. Ona duyduğumuz minnet duygumuz hiç bir zaman eksilmeyecektir.

Adrey Karlov’un eşi Marina Karlova’a eşinin bu ödüle layık görülmesinden dolayı teşekkürlerini sundu. Ayrıca bu ödülü, eşinin Türk-Rus ilişkilerinin gelişmesine katkılarından dolayı bir değerlendirme ve ödül olarak gördüğünü belirtti.

 

 

Nâzım HİKMET

Nazım Hikmet Rusya Anma Etkinlikleri Arşivi

Tüm Yazılara Bak

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram

Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.