Derya Köroğlu, alkışlar arasında sahne alan müzisyenleri tekrar seyircilere takdim etti: Serdar Barçın, Sezer Alemdar, Cengiz Onural, Erkin Hadimoğlu, Furkan Bilgi, Bahadır Tanrıvermiş.

RTİB tarafından organize edilen Nâzım Hikmet’in ölümünün 52. yılı anma etkinlikleri, sabah mezarı başında yapılan geniş katılımlı törenle başladı. Etkinliklerin akşamki kısmında Ali Galip Savaşır ve Naki Karaaslan’ın yaptığı açılış konuşmalarından sonra, Rusya ile Türkiye arasındaki kültürel ilişkilerin geliştirilmesine, Türk edebiyatının Rusya’da tanıtılmasına ve yaygınlaştırılmasına katkılarından dolayı 2015 yılı “Nâzım Hikmet Dostluk Ödülü” Mihail Serafimoviç Meyer ve Ataol Behramoğlu’na takdim edildi. Akşam sevilen grup “Yeni Türkü”nün Nâzım dostlarına verdiği konserle devam etti.

Bir Yunan ezgisi olan ve şiiri Murathan Mungan tarafından yazılan “Telli telli” şarkısından sonra Derya Köroğlu, alkışlar arasında sahne alan müzisyenleri tekrar seyircilere takdim etti: Serdar Barçın, Sezer Alemdar, Cengiz Onural, Erkin Hadimoğlu, Furkan Bilgi, Bahadır Tanrıvermiş.

 

Nâzım HİKMET

Nazım Hikmet Rusya Anma Etkinlikleri Arşivi

Tüm Yazılara Bak

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Instagram

Error validating access token: The session has been invalidated because the user changed their password or Facebook has changed the session for security reasons.