Rtib tarafından verilen “Nâzım Hikmet Dostluk Ödülü” sahibi değerli sanatçımız Edip Akbayram “Nâzım Hikmet Anma Etkinlikleri” kapsamında Nâzım’ın Moskova’da bulunan mezarı başında konuştu.

Sevgili Nâzım Dostları
Sizlerle beraber bugün burada dünya şairimizi ölümünün 56. yılında anmanın sevincini, onurunu ve hüznünü yaşıyorum. Öncelikle hayatımda bir sürü ödül aldım, çeşitli kurum ve kuruluşlardan ama dün almış olduğum “Nâzım Hikmet Hikmet Dostluk Ödülü” hayatımda yeri doldurulamayacak olan en güzel ödüllerden birisidir.
Kendimi çok şanslı hissediyorum. Çünkü müziğe başlarken Nâzım’ın şiirleri, kendi ülkemin ozanlarının dizeleri ve müzikleri bana doğru yolu gösterdi. Müziğin toplumsal olduğunu, sanatın toplumsal işlevinin çok büyük olduğunu gösterdi. Katkıları çok büyüktü. Onu tekrar saygıyla, dostlukla anıyorum.
Yıllardır sevgiyi, barışı, dostluğu ve kardeşliği türkülerimizde sizlere ulaştırdık. Bundan sonra da ödüller, sanatçılar için daha güzel şeyler yapmaya yönlendirir sanatçıları. Ben gene bundan sonra sesim çıktığı müddetçe sevgiyi, barışı, dostluğu, kardeşliği sizlerle paylaşmaya müzikal anlamda devam edeceğim. Çok teşekkür ederim.


#EdipAkbayram #dostluködülü #moskova #nazimhikmet #nazikhikmetcom #rtib #rusya #56yildonumu #herşeyçokgüzelolacak #NazimHikmetAnma
#2019

Nâzım HİKMET

Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı

Tüm Yazılara Bak

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir