2024 Nâzım Hikmet – Zülfü Livaneli

2 Haziran 2024 tarihinde Russkaya Pesnya Tiyatrosu’nda düzenlenen Nâzım Hikmet’i Anma Etkinliğimizde Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfının Onursal Başkanı Sayın Zülfü Livaneli konuşma yaptı.
Türkiye’nin önde gelen yazar ve sanatçılarından Zülfü Livaneli, aynı zamanda onursal başkanlığını yürüttüğü Moskova Nâzım Hikmet Vakfı programları için Moskova’ya geldi. Konserde söz alan Livaneli konuşmasında her yıl Moskova’da Nâzım anısına düzenlenen etkinliklerin öneminden bahsetti ve bu etkinliklerin her yıl daha anlamlı ve kapsamlı hale gelmesinden duyduğu mutluluğu dile getirdi.

2024 Назым Хикмет – Зюльфю Ливанели

2 июня 2024 года в театре “Русская песня” на концерте, посвященном памяти Назыма Хикмета, с речью выступил Председатель Президиума Фонда Культуры и Творчества имени Назыма Хикмета в Москве Зюльфю Ливанели.

Зюльфю Ливанели, выдающийся представитель турецкой культуры и председатель Президиума Фонда культуры и творчества имени Назыма Хикмета, прибыл в Москву для участия в мероприятиях Фонда Назыма Хикмета. Выступая на концерте, Ливанели подчеркнул значимость и отметил растущий масштаб этих мероприятий.

Nâzım HİKMET

Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı

Tüm Yazılara Bak

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir