#ТеатрКариеввручение #NâzımHikmet #Kazan #AliGalipSavaşır

“Nâzım Hikmet Dostluk Ödülleri” bu yıl değerli gazeteci ve yazar Hıfzı Topuz ve Kazan Tatar Devlet Genç İzleyiciler Tiyatrosuna takdim edildi.
Gabdulla Kariyev’in ismini taşıyan “Kazan Tatar Devlet Genç İzleyiciler Tiyatrosu, yönetmen Soyjin Janbolova Nazım Hikmet’in “Kör Padişah” ve “Sevdalı Bulut” adlı iki eserini geçtiğimiz yıl uyarlayarak sahneye koymuştu.1987 yılında kurulan Tiyatro’nun kökleri 1919 yılına dayanmakta olup, 1991 de Devlet Tiyatrosu sıfatını, 2007 yılında ise Tatar Tiyatrosunun temelini atan sanatçı yönetmen Gabdulla Kariyev’in adını aldı.
Ödüllerimizi Ankara Lazertek firması tarafından yapılmaktadır. Türkiye’den gelen kargo gümrük prosedüründen dolayı ileri tarihte teslim edilebileceği için ödülün beraatları takdim edildi. Credit Europe Bank yıllardır Nâzım Hikmeti Anma Etkinliklerinin destekçisidir. Bu görevi RTİB ve Moskova Nâzım Hikmet Vakfı adına Credit Europe Bank Tataristan Bölge Müdürü Mete Canpolat yerine getirdi.Татарский государственный театр юного зрителя им. Г.Кариева
Г. Кариев исемендәге яшь тамашачы театры / КТГТЮЗ имени Г.Кариева
Kazan Tatar Devlet Genç İzleyiciler Tiyatrosu
KAZAN TATAR DEVLET GENÇ İZLEYİCİLER TİYATROSU


Moskova Nâzım Hikmet Vakfı
Rusya, Moskova Nâzım Hikmet Anma Etkinlikleri 2020
www.nazimhikmet.com

Nâzım HİKMET

Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı

Tüm Yazılara Bak

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir