Nâzım Hikmet Anma etkinliklerinin ilk gecesinde RTİB Genel Sekreteri Sayın Bozkurt Kaplangı da bir konuşma yaptı. Ardından anma etkinliklerine desteklerde bulunan Moskova Türk Kadınları Organizasyonuna teşekkürlerini ileterek kurumun Başkanı Gülay Kepsutlu’yu sahneye davet etti.

1997 yılında kurulan ve bu tarihten itibaren faaliyetlerine devem eden Rus-Türk İş Adamları Birliği olarak bu yıl büyük Türk şairi Nâzım Hikmet’in 47. ölüm yıl dönümü anma törenlerini düzenlemekteyiz.
Ben RTİB Genel Sekreteri olarak RTİB Yönetim Kurulu adına bu etkinliklere maddi ve manevi destek sağlayan RTİB üyesi kuruluş ve şirketlere ayrıca kurduğumuz Nâzım Hikmet Komitesi Başkanlığını yürüterek tüm organizasyonun koordinasyonunu başarıyla gerçekleştiren Sayın Ali Galip Savaşır Beye huzurlarınızda teşekkürlerimi sunmak istiyorum.
Yine Moskova’da yaşayan bayanları unutmak mümkün değil. Moskova’da kurulu Moskova Türk Kadınları Organizasyonu da bu etkinliklerde bize büyük destek verdi. Onlara da ayrıca teşekkürlerimi iletirim.

Nâzım HİKMET

Moskova Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Vakfı

Tüm Yazılara Bak

Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir